Середньовічна історія міста Гірки

Храм Вознесіння ГосподньогоГірки – білоруське містечко у Мстиславському воєводстві Великого князівства Литовського, яке деякий час було сотенним містечком Білоруського полку. Розташоване на лівому березі ріки Проня, правої притоки ріки Сож.

У 1613 році місто отримало від польського короля Жигимонта Вази магдебурзьке праов.

Гірки стали сотенним містечком козацького Білоруського полку у 1655 році, коли після походу Івана Золотаренка на Могилів козаки завоювали частину Мстиславського воєводства.

Гірки стали відомими у 1656 році через боротьбу за це місто між козаками та Московським царством. Місто декілька разів переходило до козаків та росіян. 10 лютого 1656 року до міста Гірки прийшов загін, який очолював Сотник Олексій Боярский і відновив тут козацьку владу, яку було втрачено після сметрі наказного гетьмана Івана Золотаренка.

У травні 1656 року козацький уряд на вимогу росіян був змушений вивести свої війська з Гірок. У червні 1656 року білоруський полковник Іван Нечай призначив горецьким сотником Андрія Качанівського, який був місцевим жителем. Андрій Качанівський прийшов зі своєю сотнею до Гірок і змусив московську залогу залишити місто.

З припиненням існування Білоруського полку Горецька сотня у 1659 році також припинила своє існування.

Тепер Гірки – районне місто Могилівської області Білорусі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.