Археологія та стародавня історія міста Ірпінь

Вигляд давньоруського городищаВ Ірпіні, місті обласного підпорядкування Київської області є городища в Біличах, Мостищі, в Гостомель – залишки укріплень містечка 15 століття.

Станція Біличі

В ХІХ столітті в селі збереглися сліди городища. В літопису село згадується під назвою Булич в 1161 році.

Село Гостомель

На південно-західній околиці села в 200 – 600 метрах південніше скляного заводу в 1956 – 1957 років досліджено тілопальний могильник тшцінецької культури. В ХІХ столітті зберігалися земляні вали та рів, споруджені в ХV столітті і перебудовані в ХVII столітті. Першу письмову згадку про Гостомель як про укріплене містечко в 1495 році знаходимо в грамотах литовського князя Олександра.

Місто Ірпінь

Поблизу міста – уламки посуду дніпро-донецької та білогрудівської культур. Виявлено поселення тшцінецької культури. За один кілометр на південь від впадіння ріки Бучанки в Ірпінь, на східному кінці піщаної коси лівого корінного берега ріки Ірпінь в 1952 році на глибині 0,4 метра виявлено поселення зарубинецької культури.

Село Мостище

Реконструкція слов'янського городищаНа правому березі ріки Ірпінь – поселення другої половини I тисячоліття. В ХІХ столітті в урочищі Клепачі – кругле городище. В селі – залишки російського форпосту ХVIII столітті. Зберігся відрізок великого валу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *