Городище у селищі Корнин

ПланВ селищі міського типу Корнин Попільнянського району Житомирської області є пізньотрипільське городище. Це одне із найстаріших укріплень в Україні, йому більше 5000 років.

У статті Р.М.Осадчого “Укріплене поселення біля села Корнин” говориться, що у 1991 році укріплене поселення біля села Корнин в Житомирській області було помилково продатовано як городище ранньозалізного часу, археологічні дослідження показали, що це пізньотрипільська пам’ятка.

Городище розміщується на лівому березі ріки Ірпінь (ріка утворює водосховище Корнине) в урочищі Монастир, на північ від західної околиці села Корнин. Частина поселення зайнята городами, на частині городища росте ліс. У північній частині знаходиться Вовчий Яр. На заході фортеця межує з корінним берегом ріки Ірпінь. З півдня – пологий яр, який був природнім ровом. В східній і південно-східній частині – вали. Вал заввишки 50 сантиметрів, шириною до 4 метрів з боку села розрізаний грунтовою дорогою та ямою для сміття. Культурний шар товщиною до 50 сантиметрів. Культурний шар є на всій площі майданчика, який обмежений валами, а також є за межами укріплень у південно-східному напрямку.

Приблизне місце розташування городища

Приблизне місце розташування городища

На поселенні виявлено трипільску кераміку, статуетки, кістки тварин, пряслиця для веретен, уламок шліфованої сокири з граніту. Городище пізньотрипільської культури троянівського типу, датується етапом СІІ (остання чверть IV тисячоліття до нашої ери). Аналогічні пам’ятки типу Троянів виявлені у басейнах річок Тетерів, Горинь, Роставиця, Случ, вони розміщуються на річкових мисах із природніми укріпленнями. Цей тип трипільської культури сформувався в результаті переселення частини придністровського населення із жванецької локальної групи на східну Волинь. Трипільські поселення на східній Волині з часом переросли в пам’ятки городського типу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *