Городище у селі Ставище

Поштова станція в урочищі Ковбиж

Поштова станція в урочищі Ковбиж

У селі Ставище Брусилівського району Житомирської області є городище міста Ковбиж. Урочище Ковбиж розміщується на схід від села, між селом Ставище і селом Небелиця. Тут протікає ріка Фоса, яка впадає у ріку Здвиж.

У довіднику “Старожитності Брусилівщини” О.Тарабукіна повідомляється, що біля села Ставище є городище давньоруського міста Ковбиж. В урочищі Ковбиж, що знаходиться на схід від села, у середині 60-х років ХІХ століття під час оранки знаходили уламки цегли, кераміку, скляні і металеві вироби (інформація взята у Л.Похилевича, книга “Переказ про населені пункти Київської губернії”). Лузан П. та Матченко М. вважають, що тут було місто Ковбиж, яке будо захищено земляним валом та ровом, а також безіменною річкою, яка впадала у ріку Здвиж.

Л.Похилевич вказує, що в урочищі Ковбиж було споруджено станційний будинок. На карті Шуберта 1868 року зображена поштова станція, яка розміщується на схід від села Ставище між селом Ставище і селом Небелиця. Поруч тече ріка Фоса, яка може бути безіменним потічком, що служив природнім ровом городищу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.