Городище у селі Корчівка

ГородищеВ селі Корчівка Черняхівського району Житомирської області є давньоруське городище. Біля городища є селище та могильник. Село знаходиться у 30 кілометрах на північний схід від Житомира, в 13 кілометрах на північний схід від районного центру селища міського типу Черняхів.

Городище знаходиться за два кілометри на схід від села на лівому березі струмка Корчеватий на піщаному півищенні. Кругле, площа 0,12 гектара, по периметру – розораний вал (вал, можливо, був подвійний, хоча на супутниковому знімку проглядається одинарний вал), та обмілілий рів. На городищі наприкінці ХІХ століття проводив розкопки С.С.Гамченко, який також дослідив селище за межами укріплень. Біля городища були кургані, розміщені декількома групами. С.С.Гамченко розкопав декілька курганів. В 1976 році фортецю обстежив М.П.Кучера, який склав план та зібрав давньоруський підйомний матеріал.

Урочище, в якому розміщене укріплення називається “Сковорода”. Поблизу села є залишки Змієвих валів. Неподалік від села Корчівка, в селі Бежів, є кругле городище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.