Городище у селі Городище

ГородищеВ селі Городище Житомирського району Житомирської області є городище. Село знаходиться в 10 кілометрах на південь від Житомира. Фортеця знаходиться в центрі села, укріплення збереглися добре.

ФортецяДавньоруське городище розміщене на високому березі ріки Свинолужка (впадає в ріку Міку, яка впадає в ріку Тетерів). З напільного боку оточене двома валами, частина укріплень зруйнована забудовою села. Внутрішній вал має висоту біля 1,5 метра, ширина – до 10 метрів. За валом йде рів. Зовнішній вал має приблизно таку саму висоту та ширину. Рів більш мілкий, ніж перед внутрішнім валом. У південно-західній частині є перемичка між валами, тут була брама. Майданчик має довжину 150 метрів, ширину – 90 метрів. Площа – один гектар. Висота над рікою – до 20 метрів.

Городище обстежив у 1973 році М.П.Кучера. Він склав план пам’ятки, зібрав підйомний матеріал – давньоруську кераміку ХІІ – ХІІІ століть. Також зустрічається ранньозалізна та пізньосередньовічна кераміка (її значно менше, ніж давньоруської).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.