Замок в селі Висічка

Костел і церква у Висічці біля залишків замку

Костел і церква у Висічці біля залишків замку

Замок у селі Висічка знаходиться у Борщівському районі Тернопільської області. Його почали споруджувати в 17 столітті, на початку 19 століття на замчищі спорудили палац.

Замок в селі Висічка

Історія замку у Висічці

Висічка і замок у селі

Висічка і замок у селі

Замкова гора була укріпленим пунктом ще з ХІІІ століття, це було вигідне місце на високому мисовому пагорбі між ріками Драпанка і Нічлава. На початку 17 століття на місці стародавнього городища спорудили замок. Фортеця була чотирикутною, з місцевого піщаника, на кутах були башти, які мали декілька поверхів, найвищі були чотириповерховими. Крім стін каменем було укріплену східну сторону пагорба, з північного боку, який виходив на поле був розширений рів городища і споруджені земляні вали.

Замок був досить могутнім і виконував свою оборонну функцію, проте встояти перед османським військом не зміг. У 1672 році замок захопили турецькі війська, однак Бучацький мир не був ратифікований сеймом, війна продовжилася. Вже в 1675 році замок був опорним пунктом польских військ на чолі з Яном ІІІ Собеським.

Палац на місці замку у Висічці

У 1820 році власниця замку Гоголівська-Чарковська знищила частину укріплень, на фундаментах спорудли палац, південно-західна башта стала флігелем палацового комплексу.

На початку 20 століття було знищено дві башти і стіни між ними із північного боку, також була знищена надбрамна башта. У палаці до 1939 року жили власники.

Висіцький замок у наші дні

Замчище замку Висічки

Замчище замку Висічки

Руйнацію замку довершила сільска рада, яка у 1991 році зрйунувала чотириповерхову башту, оскільки вона перебувала в аварійному стані.

Зараз збереглися дві башти, які перебувають у руїнах. Між ним – руїни палацу, також збереглися підвали. Також на місцевості видимі ще дві башти – одна на висоту другого поверху, інша башта збереглася найгірше, можна сказати половина першого ярусу. Хоч це поганий стан, однак від цього замку все одно збереглося більше, ніж наприклад від замку у Борщеві – там башта перебудована на дзвінницю костелу. Ця фортеця лежить неподалік Кривче із Кришталевою печерою, сюди можна підвозити туристів. Замок у Висічці легко можна відновити, враховуючи, що замчище не забудоване і фундаменти проглядаються по всьому периметру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.