Шумський замок в місті Шумськ

Костел у Шумську

Костел у Шумську

Шумський замок був у місті Шумськ одноіменного району Тернопільської області. Не зважаючи, що це болотиста низовина, замок був мурованим.

Шумський замок в місті Шумськ

 

В ХІ столітті виникла фортеця Шумськ, яка стала містом. Населений пункт постраждав в середині ХІІІ століття від татар, але згодом швидко відновився.

Стара фотографія Шумська

Стара фотографія Шумська

У 1366 році було укладено договір, за яким Шумськ увійшов до складу Литви. Замок був споруджений в 15 столітті власниками Радзивілами в низині ріки Віли. Природніми укріпленнями було русло ріки та болота. Не зважаючи на брак каміння у даній місцевості, замок був частково мурованим.

У 1513 році власником Шумська став кременецький староста Іван Богуш. В середині 16 століття Шумськ був поділений на дві частини – на одному березі ріки було місто Шумськ з дерев’яним замком, на іншому – село Рохманів, яке стало містечком із дерев’яним замком. Такий поділ погано відобразився на становищі міста, тим більше, що спадкоємці продовжували суперечки за право володінням Шумська.

Шумські краєвиди

Шумські краєвиди

Замок був зруйнований наприкінці ХVІІ століття і був розібраний на будівельний матеріал, оскільки потреби у камені в місті великі, а природніх родовищ будматеріалу в цій місцевості мало.

Від замку зараз нічого не залишилося, замчище розміщуюється в районі училища або біля трансформаторної станції.

Почитайте статтю про замок у Шумбарі.

Якщо ви маєте сад, присадибну ділянку чи ландшафтний дизайн з екзотичними рослинами і у вас є проблеми з доглядом, можете звернутися на сайт http://greendoctor.net.ua/. Там допоможуть у діагностиці та лікуванні рослин.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.