Підгорецький замок у Підгірцях

Підгорецький замок

Підгорецький замок

Підгорецький замок – це укріплений палац у селі Підгірці, він споруджений у ренесансному стилі, споруджений у середині ХVII столітті архітетором Андреа дель Аква на кошти гетьмана Станіслава Конецпольського. Замок бастіонного типу, він розміщений на рівнині, тільки з одного боку іде крутий спуск і то на деякій відстані від замку. Однак фортеця використовувалася як дозорний пункт, оскільки плато, на якому стоїть укріплення, дозволяє оглядати місцевість на багато кілометрів довкола, добре видно сусідній Олеський замок. Замок має розміри приблизно 100 на 100 метрів. Він виглядає як красивий палац, однак ближче помічаєш, що рови перед бастіонами дуже глибокі і широкі, вони облицьовані каменем, так що при розміщенні сильної артилерії на широких майданчиках замку, він був досить укріпленим.

Історія Підгорецького замку

Бастіон замку у Підгірцях

Бастіон замку у Підгірцях

Фортеця у Підгірцях існувала давно, дерев’яний замок згадужться в 1530 році. Станіслав Конецпольський замовив у відомого фортифікатора Левассера де Боплана проект, який виконав Андреа дель Аква протягом 1635 – 1640 років. У 1646 році замок відвідав польський король Владислав IV. В 1651 році замок зруйнували козаки, однак вже в 1656 році відбудований. Новий власник Ян ІІІ Собеський у 1680 році повністю відновив твердиню з палацом, однак вона вже в 1688 році була серйозно пошкоджена татарами.

У 1720 році замок купив Станіслав Жевуський, син якого Вацлав відновив замок, добудував третій поверх палацу. Вацлав Жевуський зібрав велику колекцію предметів мистецтва та озброєння в Підгорецькому замку, куди перевіз всі цінні речі з Олеського замку. Замок перетворився в справжній музей та картинну галерею. В 1867 році в замку починається масштабна реставрація, її здійснює новий власник Євстахій Сангушек, який викупив його в Леона Жевуського.

Вид з фортечного муру Підгорецького замку

Вид з фортечного муру Підгорецького замку

Замок було значно пошкоджено в роки Першої світової війни, інтер’єри знищені, вся колекція пограбована. До Другої світової війни тут був музей князів Сангушків, однак у війну колекція була евакуйована аж до Бразилії, де у Сан-Пауло стала основою мистецької експозиції. З 1949 року тут розміщувався туберкульозний диспансер.

З 1997 року замок став філією Львівської галереї мистецтв, однак наповнення експозиції планується тільки після

Костел Воздвиження та Святого Йосипа у Підгірцях

Костел Воздвиження та Святого Йосипа у Підгірцях

Костел у Підгірцях

Костел у Підгірцях

реставрації, які тривають донині. Біля замку є красивий, хоч і не дуже доглянутий Італійський парк. Поблизу замку є Костел Воздвиження та святого Йосипа, споруджений в середині ХVІІІ століття як родинна усипальниця Ревуських. Цей костел увінчують статуї святих, які стоять на фасадній колонаді. Поблизу Підгірців є городище великого давньоруського міста Пліснесько з діючим Благовіщениським василіянським монастирем.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *