Городище в селі Вища Кропивна

Давньоруське городищеВ селі Вища Кропивна Немирівського району Вінницької області є городище. Село Вища Кропивна знаходиться в 60 кілометрах на південний схід від Вінниці, в 25 кілометрах на схід від районного центру Немирова. Село Лоївці як самостійна адміністративна одиниця перестало існувати в 1957 році, коли його приєднали до Вищої Кропивни. До Лоївців одне із джерел прив’язало городище.

Неподалік від Вищої Кропивноє є село Гута Райгородська, в якому також є городище.

Андрій Куза в переліку археологічних пам’ятник “Давньоруські городища Х – ХІІІ століть” (1996) наводить дані про городище: “мисове городище, яке укріплено з напільного боку валом і ровом. Підйомний матеріал – кераміка Х – ХІ століть. Інформацію Андрій Куза брав з книги Павла Раппопота “Військова архітектура західноруських земель Х – ХIV століть” (1967), яка була опублікована в 140 випуску “Матеріалів та досліджень з археології СРСР”.

В “Історії міст та сіл Української РСР” (1972) пише: “На околиці Вищої Кропивної є залишки слов’янського поселення та городища Х – ХІ століть”.

ГородищеКрім городища, у Вищій кропивній є поселення передскіфського періоду (VII – VI століття до нашої ери), ще одне поселення передскіфського періоду (VIII – VII століття до нашої ери), поселення зарубнецької культури (ІІ століття до нашої ери – ІІ століття нашої ери).

Вали городища розорали в 70-х роках ХХ століття. Місцеві жителі називали городище банячок, оскільки воно виглядало як перевернута посудина. Зараз укріплення слабо прослідковуються на супутникових фотографіях.

Будівельні компанії Нест і Грінвіль споруджують ЖК Гринвиль на Подоле в Киеве. Поблизу будинків буде парк площею 8000 квадратних метрів, в якому будуть лавочки, альтанки. На даху буде зимовий сад, оглядовий майданчик, місце, де можна буде відпочити, приготувати їжу на свіжому повітрі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.