Городище у селі Рудницьке

ФотографіяУ селі Рудницьке Піщанського району Вінницької області є городище. Село знаходиться у 110 кілометрах на південний схід від Вінниці, у 10 кілометрах від районного центру.

Городище на археологічній карті Сіцінського

Городище на археологічній карті Сіцінського

Євфімій Сіцінський в Археологічній карті Подільської губернії (1901) згадує про городище – село Рудницьке поблизу станції Попелюх, в одному кілометрі на схід від села, на церковній землі, з південного боку від дороги, яка йде в Ольгополь, на підвищеному місці є “замчище”, яке оточене глибоким ровом та валом. Городище показано на графічному варіанті “Археологічної карти”. З одного боку, об’єкт показаний на схід від села, так як описано в тексті, з іншого боку городище розміщене на північ від дороги, яка веде в Ольгополь, а не на південь, як вказано у тексті.

Ще раз про городище Сіцінський згадує у “Парафіях та церквах Подільської єпархії” (1901) – на схід від села Рудницьке посеред церковної землі а підвищеному місці є старовинне укріплення,  яке відоме серед місцевих жителів під назвою “Замчище”, воно окопане глибоким і широким ровом.

В реєстрі пам’яток археології Піщанського району згадується про скіфське городище VII – III століть до нашої ери у Рудницькому.

ПланГородище у Рудницькому має археологічний паспорт. Городище знаходиться на південий схід від села на правому березі ріки Савранка. Розміщене на високому останці, який круто обривається вниз. З напільного боку є вал висотою до трьох метрів, рів заплив, його ширина до 10 – 12 метрів, глибина 1,5 метра. Розміри 40 на 55 метрів. Урочище має назву “Городище”. У плані вказано, що городище розміщене у двох кілометрах від Рудницького і в 90 метрах від дороги. Для цієї місцевості характерні парні городища, але другого городища поки що не виявлено.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.