Замок в селі Жулин

Замок на карті фон Міга

Замок на карті фон Міга

В селі Жулин Стрийського району Львівської області був замок. Село знаходиться у 70 кілометрах на південь від Львова, у 8 кілометрах на південний захід від міста Стрий, неподалік від Карпат.

Перша писемна згадка – 1466 рік (за іншою версією – 1446 рік). Наприкінці ХV – на початку ХVI століття село було власністю Юрія Нагваздяна зі Станкова, в другій половині ХVI століття село було у власності Гербуртів.

Карта 1864 року

Карта 1864 року

В 1620 році село зруйнували татари, тоді власником населеного пункту був Микола Станинський. У 1638 році власниками села став Андрій Кшечовський та його дружина Анна Казановська.

З 1657 по 1665 роки власником села був Станіслав Гедзинский, який спорудив замок (можливо не спорудив, а відновив укріплення, яке, за іншими даними, було споруджене у XVI столітті). Можливо, поселення також було укріплено валом. Перед замковим валом був рів з водою, перед ровом були кобилиці (колоди з шипами), замкова брама мала звідний міста через рів.

На карті фон міга 1782 року на західній околиці села позначене чотирикуне укріплення. Фортеця була оточена земляним валом, по кутах мала виступи, на яких, імовірно, розміщувалися башти. На карті 1861 – 1864 роках в селі з’являється костел, а укріплення повністю зникло. Також немає укріплення на карті 1869 – 1887 років. У ХХ столітті село розрослося у бік ріки і поглинуло ділянку, на якій було укріплення.

В селі є дві пам’ятки архітектури – костел кінця ХVIII століття, церква ХІХ століття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.