Замок у селі Печихвости

Замок на карті фон Міга

Замок на карті фон Міга

У селі Печихвости Кам’янка-Бузького району Львівської області був замок. Село знаходиться у 25 кілометрах на північний схід від Львова, у 10 кілометрах на південь від Кам’янки-Бузької.

Перша згадка про село – 1450 рік. У першій половині ХVII століття тут був замок. У 1868 році був відновлений знак, який був встановлений у полі на пам’ять про дві битви – з татарами у ХVI столітті та шведами у XVIII столітті. Цей пам’ятний знак зберігся на південь від замчища.

Замок на карті 1861 - 1864 років

Замок на карті 1861 – 1864 років

Замок був позначений на карті фон Міга 1783 року. Він був споруджений на острові у східній частині озера. Фортеця квадратна, оточена валами, поверх валів був частокіл. По кутах були башти. Міст через озеро (своєрідний широкий рів) йде до південої-східної кутової башти замку, де були ворота. На території замкового двора були дві муровані споруди.

На карті фон Міга на північ від замку знаходився фільварок, на схід від укріплення була плотина із водяним млином, на південний схід від замку розміщувалася корчма. На південь від замку був пагорб, з якого замок міг обстрілюватися.

На карті 1861 – 1864 року замку немає, однак на його місці позначений півострів. На карті 1869 – 1887 років не видно і півостова.

На місці замчища є підвищення, на цьому підвищенні є старе кладовище. Озера немає.

Замчище на супутниковій фотографії

Замчище на супутниковій фотографії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.