Замок у селі Нагачів

Замок на карті фон Міга 1783 року

Замок на карті фон Міга 1783 року

В селі Нагачів Яворівського району Львівської області був замок. Його ще називають шляхетським двором. Село знаходиться у 12 кілометрах на північний захід від Яворова.

Замчиище на супутниковій фотографії

Замчиище на супутниковій фотографії

Перша згадка про село – 1456 рік (за іншими даними село Нагачів вперше згадується у 1578 році). Замок згадується в щоденнику Ульріха фон Вердума, який подорожував українськими землями у 70-х роках ХVII століття. Фон Вердум вказував, що у селі є костел і шляхетський двір, який був оточений ровом та дерев’яним частоколом з вежами.

На карті фон Міга 1783 року в центрі села є земляне укріплення, в межах фортечних стін є декілька мурованих споруд.

Замок згадується у документі 1730 року, в якому вказується, що Урсула Пжебендовська надає Антонові і Теодорові частину поля у постійне користування, вони звільняються від сплати податку (чиншу), який мав йти на Нагачівський замок. Незважаючи про те, що інформації про фортецю у цьому документі небагато, з цього історичного джерела видно, що замок на початку ХVIII століття був жилим.

Замковий палац

Замковий палац

У польському виданні Rolnik, 1867 – 1937 вказується, що протягом сто років власниками замку була шотландська родина Юнгів. На замковому дворі є декілька мурованих будинків, довкола є парк, збереглися вали та рови.

Під час селянського бунту 1848 року був спалений панський двір, який, напевно, містився на замчищі.

Замок на кадастровій карті середини ХІХ століття

Замок на кадастровій карті середини ХІХ століття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.