Замок у селищі Яблунів

Можливе місце розміщення яблунівського замку, карта фон Міга, 1782 рік

Можливе місце розміщення яблунівського замку, карта фон Міга, 1782 рік

У селищі міського типу Яблунів Косівського району Івано-Франківської області був Водківський замок. В Яблунові народився польський полководець Станіслав Ян Яблоновський (1634 – 1702). За іншою версією, Яблоноський народився у сусідньому селі Люча, де також був замок.

Замок було споруджено у 1606 році. В описі 1752 році йдеться, що Яблуівський замок був невеликою фортецею, яка знаходилася у центральній частині міста. Укріплення було неподалік від ратуші і соляних бань. 

Фортеця була оточена валами і ровами, на валах був частокіл. В’їзд захищала дерев’яна вежа, яка була споруджена з круглих дерев’яних колод, дах був гонтовий. Ворота були дерев’яними, окованими залізними пластинами.

Приблизне місце розташування замку

Приблизне місце розташування замку

Біля брами була в’язниця, яка на гуцульському діалекті називалася курдигарня. Тюрма містилася у будинку, в якому було два загратованих вікна. Всередині в’язниці була пічка – великим запічком (який на гуцульському діалекті називався бовдуром), цей запічок стояч на двох залізних підпорах. Також була колода для заарештованих (напевно, лавка, зроблена з дерев’яної колоди) та дві лавки. 

Біля воріт була дерев’яна стайня, в якій тримали худобу і коней.

На подвір’ї в палац губернатора Яблунівського ключа (ключ – назва провінції з центром у Яблунові). У палаці був ганок, кухня, підвал, який виконував роль холодильника, кімната і комора. Також був губернаторський зал, в якому приймалися відвідувачі і вирішувалися різні адміністративні питання. В губернаторському залі була кахельна піч, стіл, дві лавки і шафа.

Дах був двоскатний, вкритий дошками. Біля палацу був невеликий будинок з одним вікном. На подвір’ї був садж – накрита дахом загорожа, в якій тримали трьох свиней. Також була стайня, в якій тримали дрібну рогату худобу (овець і кіз). Також в межах укріплень був льох, в якому зберігали зерно.

З боку міських солеварень були окремі ворота. За межами укріплень був город, який був огороджений плотом. Біля городу була стайня і огороджений сад.

У центрі міста Бровати споруджується житловий комплекс “Медісон Гарденс”. Розміщення новостройки Бровары Медисон Гарденс форум зручне – усього в 15 хвилинах їзди на автомобілі або громадському транспорті від найближчої станції київського метрополітену. Неподалік дитячий садочок, спортивні і дитячі майданчики. Неподалік від житлового комплексу – парки, великий сосновий ліс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *