Замок у селі Велика Кам’янка

Приблизне розміщення замку та міста на карті фон Міга

Приблизне розміщення замку та міста на карті фон Міга, територія урочища Огрод та урочища Містечок

У селі Велика Кам’янка Коломийського району Івано-Франківської області був замок. До замку прилягало містечко, яке, можливо, також мало укріплення. Укріплення знаходяться в урочищі Огрод, до якого прилягає урочище Містечок, у 300 метрах є урочище Замчище, у якому була споруда ХІХ століття, можливо, палац.

Замок у Великій Кам’янці споруджений у ХVI – XVII столітті. Він вважався на той час найбільшим на Покутті. Фортеця має форму правильного (рівностороннього) трикутника з довжою сторін 125, 106 і 120 метрів. Збереглися оборонні вали. По кутах є майданчики для веж (можливо, кутові бастіони).

Урочище замок на карті фон Міга, видно чотири муровані будівлі

Урочище замок на карті фон Міга, видно чотири муровані будівлі

Земляні укріплення доповнювала водна перешкода, з одного боку був став, збереглася дамба заввишки біля 5 метрів, по якій проходила дорога. Урочище, в якому розміщена фортеця, називається Огрод. Урочище в Великій Кам’янці, яке знаходиться біля учища Огрод, називається Містечок. Площа урочища Містечок – 10 гектарів. Очевидно, що Огрод – це замок, цитадель міста, а Містечок – саме місто, яке, можливо, мало свої укріплення. Між урочищами Огрод і Містечок є рів глибиною 6 метрів.

Урочище Замок

Урочище Замок

У 300 метрах на схід від укріплення є урочище Замчище, в якому знайдено багато керамічного матеріалу ХІХ століття і цегли. На цьому місці була якась споруда, можливо палац. Оскільки урочище називається Замчище, то, можливо, що палац було споруджено на місці середньовічного замку. До 60-х років ХХ століття тут були підвали, входи до яких засипали сміттям.

Бровари – місто із сучасною інфраструктурою поблизу Києва. Для тих, хто шукає житло неподалік від української столиці, споруджується житловий комплекс Лисовый квартал Бровары розміщується неподалік від станції метро Лісна, до неї потрібно їхати чверть години на маршрутному транспорті або на власному автомобілі. Лісовий квартал розміщений неподалік від соснового лісу (до нього потрібно іти біля п’яти хвилин пішки), неподалік є парк. Довкола житлового кварталу є школи, супермаркети, на території Лісового кварталу споруджений дитячий садочок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.