Археологія та стародавня історія Зарічненського району

Археологи

Археологи

Зарічненський район Рівненської області є пам’ятки зарубинецької культури, гребінцево-накольчастої кераміки, шнурової кераміки та комарівсько-тшцінецької археологічних культур.

Археологія та стародавня історія Зарічненського району

Село Борове

На околиці Борового – сліди зруйнованого могильника зарубинецької культури.

Село Голубине

В околиці Голубиного – знахідка крем’яного вістря списа стжижовської культури.

Село  міського типу Зарічне (раніше – Погост Зарічний)

Поблизу колишнього села Муравин, тепер об’єднаного з Зарічни, на піщаній дюні на березі ріки Стир – сліди поселення зарубинецької культури, виявлені І.П.Русановою у 1957 році.

Село Іванчинці

Археологи відпочивають

Археологи відпочивають

На території Іванчинців на дюні в урочищі Юзова Гора – могильник зарубинецької культури, досліджуваний у 1927 році В.Антоновичем, який виявив тут кілька трупоспалень, в 1953 році обстежений Ю.В.Кухаренком, а у 1957 році – І.П.Русановою. На південно-східному кінці піщаного горба, що примикає з південного сходу до Іванчинців, могильник з трупоспаленнями зарубинецької культури, виявлений у 1953 році. На південно-східній околиці села, на піщаних дюнах – поселення гребінцево-накольчастої кераміки, шнурової кераміки та комарівсько-тшцінецької, виявлене І.П.Русановою у 1957 році.

Село Любинь

Поблизу Любиня в урочищі Заборон – стоянка доби мезоліту, що була розташована на піщаній дюні розміром 25 на 30 метрі. У 1972 році досліджено площу 100 квадратних метри, встановлено, що культурний верхній шар стоянки залягає на глибині 40 – 50 сантиметрів, нижній – на глибині 80 – 90 сантиметрів.

Село Нобель

Поблизу Нобеля на піщаній дюні правого берега ріки Прип’ять, в урочищі Піддяче – стоянка доби мезоліту, досліджувана у 1938 році. На дюні північніше села – мезолітична двошарова стоянка, досліджувана Р.Т.Грибовичем у 1972 – 1974 роках. Верхній культурний шар стоянки залягає на глибині 0,4 – 0,5 метри; в ньому виявлено залишки п’яти вогнищ. Нижній – на глибині 0,8 – 0,9 метра; в ньому виявлено вогнище ранньомезолітичного часу.

Поблизу села в урочищі Пудателі, поблизу хутора Котера в урочищі Піски, неподалік від хутора Діденка та Переволоки в урочищі Свищів – чотири мезолітичні стоянки, виявлені розвідкою Р.Т.Грибовича у 1972 – 1973 роках. Поблизу села Нобель – поселення культур гребінцево-накольчастої, шнурової та комарівсько-тшцінецької, виявлені розвідкою науковців Пінського краєзнавчого музею.

Дивіться також археологію Дубровицького та Дубенського районів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *