Археологія та стародавня історія Старосамбірського району

Археологічні розкопки

Археологічні розкопки

Старосамбірський район Львівської області містить багато давньоруських селищ та городищ. Це західна область Галичини, мешканці якої торгували з римлянами, тож тут досить багато знахідок римських монет.

Село Бібло

В селі Бібло, на хуторі Твіржа, в урочищі Пагорби, у вузькі долині ріки Чижки – давньоруське городище ХІІ – ХІІІ століть.

Село Городисько

На захід від Городиська, на відрозі висоти – давньоруське городище ХІІІ – ХІV століть.

Село Городовичі

На південній околиці Городовичів, на мису лівого берега ріки Стрв’яж і правого берега струмка, біля колгоспних ферм – поселення бронзового віку і перших століть нашої ери, проводилися розкопки.

Село Грозова

На вершині гори Магури – давньоруське городище.

Село Гуменець

На території села Гуменець – давньоруське поселення

Місто Добромиль

На території Добромиля – знахідки римських монет та посудини культури карпатських курганів.

Село Дроздовичі

Позначення квадрату розкопок

Позначення квадрату розкопок

На східній околиці Дроздовичів, на мисоподібному підвищенні на лівому березі ріки Вирва, навпроти кладовища – поселеня бронзового віку.

Село Комаровичі

В селі Комаровичі, в урочищах Гостра гірка, Гаї, Могила – курганні поховання давньоруського часу. В урочищі Гостра гірка знаходили римські монети.

Село Міженець

На околиці села Міженець – курган культури лійчастого посуду, його досліджували археологи.

Село міського типу Нижанковичі

Розкопки археологів

Розкопки археологів

На північно-східній околиці Нижанкович, двісті метрів на північ від залізничного мосту, на мису підмитого правого берега ріки В’яр і лівого берега ріки Вирва – поселення комарівської культури, територія поруйнована. Двісті метрів на південь від села, на мису підмитого правого берега ріки В’яр і лівого берега струмка, навпроти будинку старого млина – поселення культури шнурової кераміки, територія частково зруйнована. Двісті метрів на південь від західної частини селища, чотириста метрів ліворуч шосейної дороги на Добромиль, на першій надзаплавній терасі лівого підмитого берега ріки В’яр – поселення бронзового віку, територія частково знищена. На західній околиці селища Нижанковищі, на високому корінному лівому березі ріки В’яр (найвища точка ландшафту селища) – давньоруське селище із зруйнованим культурним шаром.

Село Нове Місто

Шістсот метрів на південь від села Нове Місто, на заплаві лівого низького берега ріки Вирва – поселення раннього залізного віку. На території Нового Міста знаходили римські монети ІV століття.

Село Передільниця

На околиці Передільниці – грунтовий могильник з тілоспаленням пшеворської культури, розкопаний археологами. В урочищі Вали – давньоруське городище ХІІ – ХІV століть.

Село Підмостичі

На північній частині Підмостичів, сто метрів на північ від колгоспних ферм, в першій надзаплавній терасі правого берега ріки В’яр – поселення бронзового віку.

Село Посада Новоміська

На південь від села Посада Новоміська, в урочищі Спалисько, на хребті гори Радич – давньоруське городище Х – ХІ століть.

Село Скелівка

На околиці Скелівки знаходили римські монети ІV століть.

Село Смільниця

В Смільниці, в урочищі Кляштор, на горі – давньоруські поховання ХІ століть, тут проводилися розкопки.

Село Спас

В Спасі в урочищі Замчище, півкілометра на захід від села – давньоруське городище ХІІ століть.

Місто Старий Самбір

У передмісті Старого Самбора під назвою Смільниця, на горбі – кляштор над шосейною дорогою на Самбір і давньоруський грунтовий могильник, проводилися розкоки. Також тут – руїни монастиря ХІV століття.

Село Старява

На околиці Старяви – давньоруське селище.

Місто Хирів

Біля залізничної станції Хирова – знахідка римських монет ІV століття.

Читайте також – археологія Самбірського району

Доповнення – Українсько-польська археологічна експедиція

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *