Археологія та стародавня історія Сколівського району

Ріка Стрий у Сколівському районі

Ріка Стрий у Сколівському районі

Історія та археологія Сколівського району багата давньоруськими пам’ятками. В Сколівському районі є великі давньоруські городища, біля міста Сколе – курган, який пов’язують з могилою київського князя Святослава.

Село Вербіж

Археологічні розкопки - найкращий спосіб дослідити стародавню історію

Археологічні розкопки – найкращий спосіб дослідити стародавню історію

Два з половиною кілометри на північ від села Вербіж, в урочищі Вербіж – мезолітична стоянка, поселення культури шнурової кераміки, комарівської культури, культурний шар перемішаний.

Село Верхнє Синьовидне

У Верхньому Синьовидному, в урочищі Золота гора – давньоруське городище ХІ століття, проводилися розкопки, пам’ятка зруйнована. Урочище Городище, на правому березі ріки Опір при впадінні її в ріку Стрий – давньоруське городище, пам’ятка частково зруйнована.

Село Дубина

Карпатська гора Беньки у Сколівському районі

Карпатська гора Беньки у Сколівському районі

В селі Дубина, в урочищі Колодка, на правому березі ріки Опір – давньоруське городище, пам’ятка частково зруйнована.

Село Крушельниця

Триста метрів на схід від Крушельниць, в урочищі Чертіж, на лівому березі рік Стрий – поселення скіфського періоду, проводилися розкопки. В урочищі Мала і Велика Вільшаниця – поселення голіградської культури.

Місто Сколе

Лісове озеро в сколівських Карпатах

Лісове озеро в сколівських Карпатах

В урочищі Долина Святослава, шість кілометрів на південь від міста – курган «Могила Святослава» – ймовірне місце поховання князя Святослава Володимировича, вбитого братом Святополком Окаянним у 1015 році. Розкопками виявлено поховання з тілоспаленням.

Село Підгородці

Один кілометр на схід від Підгородців, на лівому березі ріки Стрий – грунтовий могильник з тілоспаленням голіградської культури, проводилися археологічні розкопки.

Село Урич

Один кілометр на північний захід від Урича – городище давньоруського міста Тустань ІХ – ХІ століть, яке було згадане у списку давньоруських городів 1340 – 1349 років.

Сусіди Сколівського району – Турківський, Дрогобицький, Стрийський райони мають також цікаву археологію та стародавню історію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *