Археологія та стародавня історія Самбірського району

Ратуша у Самборі

Ратуша у Самборі

Самбірський район лежить у передгірській місцевості, яка у Львівській області не дуже добре досліджена археологами, однак є декілька цікавих поселень і городищ.

Археологія та стародавня історія Самбірського району

Село Велика Озимина

Бойківська хата в Кульчицях

Бойківська хата в Кульчицях

В селі Велика Озимина на межі з село Городище, в долині ріка Бистриця – два кургани культури шнурової кераміки, проводилися археологічні розкопки.

Село Городище

На околиці села Городище – давньоруське городище. В урочищі Могилки – курганний могильник комарівської культури, розкопувався археологами.

Село Колбаєвичі

Читайте тут.

Село Кружики

На околиці Кружиків – давньоруське городище.

Село Кульчиці

Пам'ятник Кульчицькому у Львові

Пам’ятник Кульчицькому у Львові

В селі Кульчиці в лісі – давньоруське городище. На території церкви- давньоруське городище. В урочищі Могилки, півтори кілометри а південний схід від Кульчиць, біля колгоспної ферми – курганний могильник культури шнурової кераміки, проводилися розкопки. В урочищі Війтова гора, один кілометр на схід від села, з двох сторін дороги на Рудки – курганний могильник культури шнурової кераміки, досліджувався археологами. В урочищі Запуст, два з половиною кілометри на північний схід від Кульчиць – поселення скіфського періоду 7 – 6 століть до нашої ери та давньоруське городище ХІ – ХІІІ століть, проводилися розкопки. Урочище Ястребина долина – група курганів невизначеного часу.

З села походили Юрій Кульчицький, герой оборони Відня і засновник першої у Європі кав’ярні та гетьман Петро Сагайдачний.

Село Лопушна

Один кілометр на південь від села Лопушна, в урочищі Городище, на горі Ратай – давньоруське городище ХІ – ХІІІ століття.

Місто Рудки

На міському кладовищі Рудків – поховання пшеворської культури, деякі з них досліджувалися науковцями. Доповнення до археології міста Рудки.

Місто Самбір

Музей Сагайдачного у Кульчицях

Музей Сагайдачного у Кульчицях

Два кілометри на південний захід від міста, на території цегельного заводу – знахідка скарбу бронзових речей кінця бронзового віку. На північно-західній околиці міста,  ліворуч дороги, біля цегельного заводу – поселення скіфського періоду 7 – 6 століття до нашої ери, пам’ятка зруйнована. На околиці Самбора знаходили римські монети ІV століття.

Село Стрілковичі

В Стрілковичах на території цегельного заводу – поселення комарівської культури, пам’ятка зруйнована.

В сусідніх районах – Старосамбірський, Дрогобицький, Мостиський є багато цікавих археологічних пам’яток.

Доповнення до району – Робота українсько-польської археологічної експедиції

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.