Археологія і стародавня історія Миколаївського району

Розкопки давньоруського поселення

Розкопки давньоруського поселення

В Миколаївському районі Львівської області є одне з найбільших городищ Галичини – Стільське городище, яке в минулому було великим містом. Також в районі багато поселень римського часу, багато знахідок римських монет. Звичайно, багато знахідок інших часів від палеоліту до давньоруського часу.

Село Більче

В селі Більче, в урочищі Запуст, на миловидному виступі гряди – давньоруське городище ХІІ – ХІІІ століття.

Село Верин

Міжнародна археологічна експедиція

Міжнародна археологічна експедиція

Триста метрів від села Верин, в рочищі Підлипки-Лани – енеолітичне поселення. В урочищі Дуборіж, сто метрів на південний схід від села – поселення раннього залізного віку, культурний шар зруйновано. В урочищі Гора, півкілометра на північний схід від Верина – енеолітичне поселення. В урочищі Лани – мезолітична стоянка, а також поселення культури шнурової кераміки, комарівської культури, досліджувалось науковцями.

Село Гонятичі

В північній частині Гонятичів, на городах – давньоруське поселення Х – ХІІІ століть. В урочищі За кладовищем, в північно-східній околиці села – давньоруське поселення Х – ХІІІ століть. В урочищі Замок, 200 метрів на південний захід від села – давньоруське поселення ХІІІ століть. Згідно з назвою урочища тут повинен бути замок або городище.

Село Держів

На території села Держів – знахідка бронзових речей культури Ноа.

Село Дроговиж

Два кілометри на північ від Дроговижа – мезолітична стоянка, культурний шар зруйновано.

Село Красів

В селі Красів, урочище Мідяки – курганний могильник культури шнурової кераміки, досліджувався археологами.

Село Крупське

Півкілометра на південний схід від села, в урочищі Крупське поле, на мисі – стоянка часу мезоліту. Двісті метрів на схід від Крупського, в урочищі Велики провал (Цегольня) – енеолітичне поселення. В урочищі Багна, на березні струмка – мезолітична стоянка, а також енеолітичне поселення та селище перший віків нашої ери (ще кажуть римського періоду) та давньоруського часу.

Місто Миколаїв

На території міста Миколаїв неодноразово знаходили римські монети.

Село Пісочна

В селі Пісочна на полях між Черницею і Державним – курганний могильник, який складається з трьох насипів, один з них розораний.

Село Прийма

В селі Прийма, в урочищі Німеча, в печері Дірява – житло-стоянка часу палеоліту, проводилися розкопки.

Село Раделичі

Пізньопалеолітичне поселення у Раделичах. Півтори кілометри на північний захід від Раделичів – поселення культури лійчастого посуду. Один кілометр на північний схід від Раделичів, в урочищі Могилки – поселення культури шнурової кераміки.

Село Радів

Печери на стільському городищі

Печери на стільському городищі

Півтори кілометри на північний схід від Радова – поселення культури лійчастого посуду. В урочищі Голодівка, на північно-західній околиці Радова, біля ставка – поселення черняхівської культури та ранньослов’янське селище VI – VII століть, досліджені науковцями.

Село Стільсько

Петрогліфи на скелях у Стільському

Петрогліфи на скелях у Стільському

В селі Стільсько на високому, із крутими схилами лівому березі ріки Колодниці – давньоруське городище, яке вважається одним з найбільших в Галичині за площею. На території села знаходили римські монети І століття нашої ери.

Село Тростянець

На околиці Тростянця, на лівому березі ріки Зубра – поселення культури лійчастого посуду.

Село Тужановиця

В селі Тужановиця, в урочищі Під клином – поселення липицької культури. В урочищі Ксьондзова гора – також поселення липицької культури.

Читайте ще Археологія Радехівського району.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *