Археологія та стародавня історія Драбівського району

Трипільське поселення

Трипільське поселення

В Драбівському районі Черкаської області є багато поселень трипільської культури та бронзової доби, особливо в районі села Безпальче.

Село Безпальче

Безпальче поселення

Стародавні поселення біля Безпальче

Поселення трипільської культури, доби бронзи та 17 – 18 століть в урочищі Федьки (Комарівка), на східній околиці села, по вулиці Прибережній, в заливній заплаві правого берега ріки Свисля. В даний момент заплава меліорована, розорюється. Площа біля 400 на 150 метрів.

Поселення неоліту, доби бронзи та 17 – 18 століть Безпальче 2 в урочищі Попелянка (Левада Гудковської) на північно-західній околиці села, на пологом краю першої надзаплавної тераси лівого берега ріки Супой, розорюється, площа біля 800 на 200 метрів.

Поселення доби бронзи та черняхівської кульутри Безпальче 3 в урочищі Колонтаї (Валок) у двох кілометрах на південний захід від села, на високій дюні в заплаві лівого берега ріки Супой. Підвищення орієнтовано перпендикулярно до русла ріки, по лінії захід-схід; з півночі, півдня і північного сходу дюни  та меліоративні канали, площа біля 1000 на 200 метрів.

Поселення доби бронзи та черняхівської культури Безпальче 4 в урочищі Сидорці, в південно-західній частині села, на городах, площа біля 500 на 100 метрів.

Поселення бронзової доби у Безпальче

Поселення бронзової доби у Безпальче

Поселення доби бронзи, черняхівської культури та 17 – 18 століть Безпальче 5, в урочищі Старе Село (Самойловичі, Левада) на південно-західному краю села, площа біля 100 на 50 метрів.

Поселення Безпальче 6 на північній околиці села, в урочищі Попелянка, в 800 метрах на схід – північний схід від поселення Безпальче 2.

Поселення доби бронзи Безпальче 7 (урочище Паламарі) на городах у південній частині села, на надзаплавній терасі лівого берега ріки Супій.

Впродовж 2003 – 2013 років на території села Безпальче та в його околицях місцевими краєзнавцями були виявлені 24 пам’ятки археології. Матеріали відносяться до періодів мезоліту, неоліту, трипільської культури, доби ранньої, середньої та пізньої бронзи, раннього залізного віку, черняхівської культури, періоду раннії слов’ян, давньоруського та пізньосередньовічного періодів, нового часу.

Село Мойсівка

Поселення V – VII століть на північний схід від села Мойсівка і в 800 метрах на схід від села Демки, на піщаних підвищеннях, оточених болотами, в урочищі Рудка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.