Городище у селі Сущани

ГородищеУ селі Сущани Олевського району Житомирської області було городище. Село Сущани знаходиться у 130 кілометрах на північний захід від Житомира, у 9 кілометрах на північний схід від районного центру міста Олевськ.

Перша писемна згадка про село – 1445 рік. В селі є стародавнє городище милоградської культури (VII – I століття до нашої ери), яке розмістилося на березі ріки Уборть, притоки Прип’яті. Є версії, що городище використовувалося в ІХ столітті, однак швидше за все воно було милоградським і в слов’янський час не використовувалося.

В книзі А.П.Томашевського і С.В.Павленко “Городища та укріплення середньовічної Овруцької волості” (2014) говориться, що городище на північно-східній околиці села Сущани було вперше відкрито та обстежено М.П.Кучерою в 1975 роцоі. Оглядалося в 1976 році М.Б.Щукіним. Кучера, виходячи з конструктивних і планіграфічних особливостей городища, а також враховуючи повну відсутність культурного шару і підйомного матеріалу на майданчику пам’ятки, вважав його городищем милоградської культури ранньозалізного віку.

Городище займає північно-східну частину мисовидного відрогу тераси лівого берега ріки Уборть. Зі сходу і південного сходу, по краю тераси з боку ріки оборонні споруди відсутні. Вал заввишки 2,5 – 3 метри, завширшки до 10 метрів біля основи, зберігся з північно-східного, північного і північно-західного боку. З північного боку був в’їзд в городище. Із західного і південного боку вали зруйновані спорудами сільської садиби. Неглибокий заплилий рів зберігся з північно-східного боку. Майданчик городища овальний в плане, розмірами 50 на 55 метрів, використовується під городи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *