Продається металошукач Discovery Tracker MD-4030

ДешевийПодорожуючи, можна захопити із собою металодетектор, або, як іще називають, металошукач. Як правило, професійно займатися пошуком важко, тому іноді немає потреби купувати дорогий прилад. Китайські металодетектори у минулому були досить незграбними, та й зараз деякі апарати є досить слабкими та незручними у користуванні. Однак китайський прилад Discovery Tracker MD-4030 – це результат еволюції китайських апаратів. Він дешевий, простий у користуванні, однак досить функціональний. За такі гроші (1700 гривень) можна купити хіба щось саморобне, де штанга буде зі швабри чи пластикової труби, а блок – із мильниці. Фірмові апарати початкового рівня світових лідерів Garrett, Minelab, Fisher є набагато дорожчими, ціни починаються приблизно з 5000 гривень.

БлокМеталодетектор Discovery Tracker MD-4030 (DMD4030) є вдосконаленим варіантом металошукача TREKER GC 1016A. Це легкий металошукач масою усього 725 грамів, він розрахований на початковий рівень пошуку, однак його параметри досить хороші. Він оснащений штангою, яка може міняти свою довжину (від 80 сантиметрів до 1 метра) у залежності від потреб (пошук у приміщенні чи у полі), а також від зросту людини.

Опис

Дискримінатор

МонетиСеред переваг – мала маса, є слабенький, але все ж дискримінатор, який дозволяє розрізняти метали. Дискримінатор регулюється за допомогою лівої ручки. Потрібно пам’ятати, що якщо покрутити ручку дискримінатора (наприклад, коли потрібно відсікти залізо), то зменшується потужність апарата (менша глибина пошуку), а також не буде видно деякі цілі, наприклад, нікелеві монети. Золото також своїм діапазоном частково заходить на чорні метали.

Вид спередуОднак якщо встановити дискримінацію в позицію “11 годин”, то детектор цілком може шукати тільки кольорові метали, відсікаючи чорні. На срібні і мідні монети у такому випадку буде реагувати добре, а от на золоті – не дуже. Тому, завжди бажано шукати у режимі пошуку “всі метали”, і це стосується не тільки цього недорогого детектора, а й дорогих професійних приладів.

Є стрілка, яка повинна відхилятися, показуючи тип металу – наприклад, на залізо вона буде відхилятися трохи, мідь – посередині, срібло та алюміній – вправо. Звичайно, це не рідкокристалевий екран, але з досвідом можна буде приблизно визначати тип металу знахідки.

Слід врахувати, що фольга дає нечіткі сигнали по всьому діапазону, язички від пивних банок – у середньому діапазоні, а окисли заліза мають таку саму провідність, як мідь, тому ржаве залізо також може виявлятися металошукачами як кольоровий метал.

Водонепроникність і міцність катушки

ДискримінаторКотушка є водонепроникною, її можна погружати до електронного блоку. Іноді її заробляють герметиком. Важко сказати, чи варто це робити, оскільки якщо і невелика кількість вологи потрапить до катушки, вона зможе через ці ж щілини випаруватися, а герметик може порушити цей повітряний обмін. В цілому на мілководді шукати можна.

Блок не є водонепроникним, тому при роботі під дощем бажано його захистити, достатньо герметичного поліетиленового кулька, зав’язаного знизу. А ще краще дощ перечекати, оскільки якщо волога потрапить до блоку, прилад може зіпсуватися.

КотушкаЯкщо грунт кам’янистий, чи спосіб пошуку передбачає часті торкання землі, котушку бажано захистити, можна огорнути тканиною, наприклад, одягнути дитячу колготку, яку можно зав’язати вузлом на штанзі. Звичайно, можна влаштувати кращий захист, або просто акуратно поводитися з котушкою, уникаючи торкань землі чи ударів. Хоча її не потрібно далеко відводити від землі, оскільки тоді втрачається глибина пошуку.

Блок

РучкаБлок живлення зоблений з досить хорошого пластику. Ручка включення є одночасно регулятором чутливості. Звичайно, краще працювати на найбільшій чутливості, однак коли є фантомні сигнали (наприклад, від ударів об траву, на деяких типах грунтів), пожна чутливість трохи скрутити. Скручують чутливість і на більш дорогих моделях.

Є роз’єм для звичайних, 3,5 навушників. Також є регулятор гучності, що дуже зручно, коли працюєш без навушників і не хочеться привертати до себе увагу.

ЖивленняЖивлення – дві батарейки типу “крона”, це не дуже зручно, однак багато детекторів працюють на цих елементах живлення, наприклад деякі Bounty Hunter або Fisher. Батарейки у відсіку сидять досить добре, не хитаються. Бажано купити акумулятори цього типу, оскільки батарейки недешеві, і доведеться брати доволі потужні.  Є індикатор розряду батарей.

Металодетектор доволі швидкий, тобто він швидко реагує на ціль, а це дуже важливо. Деякі китайські детектори показують ціль вже після того, як над ним пронесена катушка. Доводиться вгадувати, де саме закопана монетка, це відбирає час і робить пошук дуже рутинним.

Відсутність пінпоінтера

ПідлокітникПінпоінтера (режиму точного визначення цілі) немає, але розмір катушки маленький, час відгуку від цілі невеликий, тому пінпоінтера і не дуже потрібно. І так приблизно зрозуміло, де копати. Ціль в цілому залягає ніяк не ширше ніж розмір пошукової катушки, повинна в більшості випадків викопуватися лопатою з першого разу. Ціна приладу така, що можна до нього купити ручний пінпоінтер, який і так потрібен для пошуків, його зручно мати навіть за наявності пінпоінта на більш дорогих приладах.

ШтекерВ цілому, мені один пошуковик говорив, що пінпоінта і не дуже потрібно, оскільки на хороших детекторах точне залягання цілі легко визначається, якщо декілька разів провести над ціллю хрестом – точка перетину траєкторій центру катушки і є приблизним місцем залягання знахідки. Багато хороших детекторів початкового рівня і зараз є без пінпоінта, наприклад Tesoro Compadre, Garrett Ace 150, Minelab Go Find 20, однак вони є доволі дорогими.

Тести в повітрі

ВодонепроникнаНа деяких сайтах пише, що детектор розпізнає монети до глибини 13 сантиметрів. Однак він зданий брати набагато глибше, що показують повітряні тести.

Тести в повітрі:

  1. Невеличкий залізний болтик розміром з сірникову головку – 5 сантиметрів. Це дійсно мала ціль, яка говорить, що детектор реагує на дрібні предмети.
  2. Залізна трубка діаметром два сантиметри і довжиною три сантиметри і діаметром два сантиметри – 22 сантиметри.
  3. Мідний кабель діаметром півсантиметра і довжиною десять сантиметрів – 18 сантиметрів.
  4. Золотий хрестик масою приблизно 0,5 грамів (дуже мала ціль) – 2 сантиметри.
  5. Невелика монетка – 1 копійка СССР – 13 сантиметрів, це дуже хороший. Garrett 250 виявляє цю ж монету за 17 сантиметрів, різниця, яка на мене невелика для такої великої різниці у ціні (ціна цього приладу понад 6000 гривень).
  6. Один рубль СССР (діаметр 31 міліметр) – 20 сантиметрів.
  7. Монета 50 копійок СССР (діаметр 25 міліметрів) – 17 сантиметрів.
  8. Монета 3 копійки СССР – 19 сантиметрів. Garrett Ace 250 по повітрю бачить цю монету на відстані 24 сантиметри.
  9. Монета 5 копійок СССР – це еталон вимірювання, прийнятий у металопошуку. Китайський металодетектор визначає на 20 сантиметрів (21 сантиметр – нечіткий сигнал), Garrett Ace 250  27 сантиметрів.
  10. Монета 10 копійок СССР – 13 сантиметрів.
  11. Золота обручка – 12 сантиметрів чіткий сигнал, 13 сантиметрів – нечіткий, але все залежить і від розміру обручки, вони є різні, може бути і до 14 сантиметрів в повітрі, якщо золоте кільце масивне.

АпаратВ землі зазвичай глибина зменшується, все залежить від типу грунту. Однак є випадки, коли масивна монета чи інший виріб із кольорового металу утворює довкола себе “хмарку” з окисів, так зване “гало”, тоді в землі монету апарат може побачити на такій самій відстані, що і у повітрі.

Потрібно врахувати, що великі предмети (такі як казан, відро, бочка) будуть визначатися на більшій відстані, у залежності від розміру об’єкта. Однак апарат – перш за все монетних, який досить добре бачить дрібні цілі.

Не забувайте прості правила пошуку:

  1. Не шукайте на чужих територіях без дозволу власника.
  2. Не руйнуйте пам’ятки археології та природи, за це може бути адміністративна та кримінальна відповідальність.
  3. Обережно з місцями, де проходили бойові дії, можуть зустрічатися вибухонебезпечні речі.

Ціна і придбання

ЗборкаВідносно характеристик апарата, вони є досить хорошими. Якщо хтось думає, що апаратом початкового рівня нічого не можна знайти, можете прочитати статтю за посиланням http://xlt.narod.ru/texts/det.html 

Шукає не апарат, шукає людина. Навіть більш слабкими апаратами можна знайти дуже багато, а цей по потужності мало чим поступається найпопулярнішому металодетектору Garrett Ace 250. Головне – бажання щось знайти. Металодетектор Discovery Tracker MD-4030 здатен знаходити речі з чорного та кольорового металу – міді, срібла та золота.

КомплектаціяАпарат підійде тим, хто цікавиться історією, археологією, краєзнавством. Можна просто взяти із собою на пляж чи на пікнік – у всіх місцях, де проживали чи відпочивали люди, можна знайти багато цікавого. Також це хороший подарунок для дорослих та дітей.

Цей металошукач є досить дешевим для таких характеристик – його ціна складає 1700 гривень. Він фабричний, в упаковці, новий. Продається з гарантією у 3 місяці від дати висилки користувачеві, якщо річ шанувати, він може прослужити багато років.

Оплата – передоплата на карту Приватбанку, тоді висилка безкоштовна, якщо післяплатою Новою поштою, то тоді за пересилку платить користувач.

Замовити можна, заповнивши контактну форму. Запитання можете задавати у цій же формі, або у коментарях.

    Ваше ім'я (обов'язково)

    Ваш email (обов'язково)

    Тема

    Ваше повідомлення

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *