Гірські лижі в Києві

Гірськолижний спуск

Гірськолижний спуск

У столиці Україні є багато розваг, серед них і гірськолижний відпочинок. Підйомники та інфраструктура для зимового відпочинку є у Протасовому Яру, Голосіївському парку, Вишгороді. Не потрібно їхати далеко від української столиці, щоб покататися на лижах чи сноуборді взимку, в Києві є все необхідне для гірськолижного катання крутими схилами.

Гірські лижі в Києві

Гірськолижний комплекс Протасів Яр

Протасів Яр - схема витягів

Протасів Яр – схема витягів

Розміщується в районі Республіканського стадіону (біля двох кілометрів пішки або маршрутками № 495, 450 чи тролейбусом № 40).

Є різні траси довжиною від 50 до 500 м, які обслуговують три бугельні витяги. Основні траси – довжиною 500 метрів з невеликим перепадом висот 70 м, вона розрахована на початківців (одномісний підйомник типу бугіль), інша траса завдожки 300 м, перепад висот 70 м, для більш досвічених лижників (двомісний бугель). Працюють снігові пушки.

Гірськолижний спортивний комплекс «Протасів Яр»

03038 м. Київ, вул. Протасів Яр, 23А,

Прокат (044) 528 92 60

Адміністрація (044) 528 37 57

Кафе (044) 528 17 51

Гірськолижна школа (044) 529 69 74

e-mail: ksi@aib.com.ua

Голосіївський парк – лижні підйомники

Їхати від Московської площі на маршрутці № 212 до зупинки Навчальний корпус № 1, звідки на горку слід підійти біля кілометра.

Довжина траси 350 м, працює один бугельний витяг.

Голосіївська лижна база: м. Київ, ул. Генерала Родимцева, 8,

тел.: (044) 451-61-51, 331-53-72

Гірсколижний відпочинок у Вишгороді

Сноубордисти

Сноубордисти

Місто вперше згадується у літописі у 946 році як Ольжин град. Найкраще добиратися маршруткою № 397 (Київ – Вишгород) зі станції метро «Герої Дніпра». У Вишгороді зійти біля 9-поверхового адміністративного корпусу проектного інституту. Далі на таксі або пішки біля півгодини (дорога з поворотами, слід питати місцевих де санно-бобслейна траса).

Довжина траси 300 м, бугельний витяг на 200 м, інша траса призначена тільки для катання на тюбінгах та санках, її обслуговує бугель довжиною 100 м а також транспортер для сноубордистів (своєрідна стрічка, на яку слід ставати у сноуборді). Є снігові пушки, ратрак, прокат лиж та тюбінгів, кафе, автостоянка.

ООО НДК “Колос” (Вишгородська санна траса)

Київська область, м.Вишгород, вул. Ватутіна,102

телефон 8067 703 99 90, 8067 455 91 01

Що подивитись в Києві

Місто Київ засновано у V ст. і названо на честь засновника Кия. У ІХ – ХІІ ст. місто було столицею Русі, а в ХІІ – ХІІІ ст. – столицею Київського князівства. Зруйнований у 1240 році військами монгольського хана Батия, Київ отримав міський статус лишень у ХV ст. З кінця ХVІІІ ст. до початку ХХ ст. місто було центром Київської губернії. У 1918 – 1920 рр. Київ був столицею Української Народної Республіки та Гетьманату на чолі зі Скоропадським. У 1920 – 1934 рр. Київ став звичайним обласним центром, однак у 1934 році місто стає столицею УРСР. Зараз це столиця України, важливий адміністративний, промисловий, культурний, освітній центр.

Область має багату історію – до ХІІІ століття ці землі були центром Київської Русі, згодом входили до Литви, Речі Посполитої, Росії.

Андріївський узвіз та Андріївська церква. Андріївський узвіз у давнину називався Боричивим – ця вулиця з’єднувала місто Ярослава із Подолом. Зараз це мистецька галерея під ві

Видубицький монастир (вул. Видубицька, 40) – складається з Михайлівського собору ХІ ст., Георгіївського собору ХVІІ ст. та будівель ХVІІ – ХVІІІ ст. Розміщується на високому пагорбі над Дніпром. Відомий у давнину тим, що тут виринули з води ідоли, які були скинуті у Дніпро Володимиром при хрещенні киян у 988 році, а також підпірною кам’яною стіною, яка захищала монастир від зсувів та була споруджена ще у ХІ ст. Біля монастиря – київський ботанічний сад.

Золоті ворота (вул. Володимирська, 35), ХІ ст. Головні ворота міста Ярослава. Зруйнована монголами у 1240 році, відновлена у 1988 році до 1000-ліття хрещення Русі.

Києво-Печерська лавра. Заснована в ХІ ст. До комплексу входить Успенський собор ХІ ст. та багато інших будівель ХІ – ХVІІІ ст. Частина лаври – національний заповідник, інша частина – діючий православний монастир. Варто відвідати печери, у яких є мощі Іллі Муромця, Нестора Літописця та інших відомих особистостей давнини. Києво-Печерська лавра входить до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. На території заповідника є багато музеїв – Музей книги та друкарства України, Музей історичних коштовностей України, інші.

Софіївський собор. Споруджений в ХІ ст. Ярославом Мудрим на місці перемоги над печенігами. Тут було поховано багато київських князів, зберігся саркофаг Ярослава Мудрого. Зараз – національний заповідник.

Варто відвідати Музей народної архітектури та побуту НАН України в селі Пирогово, де зібрані зразки дерев’яної архітектури з усієї України, а також предмети повсякденного побуту..

Великий і цікавий Національний музей історії України. Музей знаходиться на території городка Кия – тут відновлено вали міста, є фундаменти язичницького капища, фундамента найбільшої церкви Русі – Десятинної, поблизу – Андріївський узвіз.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *